אלמנטור

רבים מהלקוחות שפונים אלינו להקמת אתר מספרים לנו ששמעו לא פעם על אלמנטור בקשר לבניית אתרים, אבל הם מרגישים מעט אבודים בין כל המידע המסתובב ברשת…
החלטנו לעשות לכם קצת סדר בנושא.
אלמנטור הוא בונה עמוד – Page Builder שבאמצעותו ניתן לעצב עמודים ואלמנטים לאתרים ודפי נחיתה בצורה מהירה, נוחה, ובקלות יחסית והוא אחד מבוני העמודים שאנחנו משתמשים בהם באתרי וורדפרס שאנחנו מקימים.
המשמעות המעשית היא שניתן ליצור עמודים עם ניראות מעולה, עם התאמות לגדלי מסך שונים, עם אפקטים שונים של תנועה באופן שגם קל לעדכן ולשנות במהלך הזמן במידת הצורך.
לאלמנטור יש גירסה חינמית שהיא בסיסית יותר, וגירסת פרו בתשלום הכוללת מגוון של תבניות עיצוביות ואינטגרציות שונות.
העבודה עם אלמנטור מתבצעת עם ממשק ויזואלי שמאפשר על ידי לחיצה על כל חלק בעמוד לעדכן את אותו חלק ולהוסיף אלמנטים לעמוד על ידי "גרירה" מספריית אלמנטים (drag & drop) כך שניתן להקים ולערוך אתרים גם ללא ידע תכנותי, ללא הצורך בכתיבת קוד. ניתן לעבוד עם האלמנטור גם בשילוב קטעי קוד ולהרחיב את היכולות לכל דבר שצריך .יש לו, כבונה עמוד המון אפשרויות, והוא כלי מצוין. יחד עם זאת יש צורך בהבנה וניסיון בהקמת אתרים , כדי להוציא ממנו את המקסימום.
היתרונות שאנחנו רואים בעבודה עם אלמנטור הם:
ניתן לבנות אתרים עם ניראות ויזואלית גבוהה בפשטות יחסית, וכבוני אתרים ניתן לבצע גם עיצובים מורכבים באופן שיהיה נח לעדכן ולתחזק בהמשך.
ברמה גבוהה יותר של עבודה – ניתן לייצר תבניות לסוגי עמודים שונים – לעמודי תוכן לעמודי מוצרים וליצור אינטגרציות עם מערכות חיצוניות , שוב באופן פשוט.
חיסרון שיש לאלמנטור, ובכמעט לכל ממשק של page builder , הוא שהם מייצרים הרבה מאוד קוד, שיוצר עמודים "כבדים" יותר שנטענים לאט יותר מאשר עמודים שהיו נכתבים בקוד ללא בונה עמוד.
כמו כל דבר, יש יתרונות וחסרונות והבחירה לעבודה עם או בלי צריכה להיות בהתאם למכלול הפרמטרים של הפרוייקט. (למשל – גודל וסוג האתר,מורכבות עיצובית שמעוניינים שתהיה לו, צפי לעדכונים עיצוביים עתידיים, מהירות שרת האיחסון של האתר, ועוד..)
ואיך אפשר בלי הפן הלוקאלי?! Elementor (אלמנטור) היא חברת תוכנה ישראלית והתוסף שפיתחה לבנית עמודים נמנה בין חמשת תוספי הוורדפרס הפופולריים בעולם, עם למעלה מ-5 מיליון התקנות פעילות.🇮🇱🇮🇱
באתר של אלמנטור ניתן למצוא דוגמאות לאתרים מכל העולם שנבנו באופן הזה>>>> https://elementor.com/blog/category/showcase/