אבטחת אתרים

בעלי עסקים רבים מבקשים מאתנו להבין כיצד ניתן לאבטח את האתר שלהם.
הנה הטיפ שלנו על קצה המזלג בנושא –
קודם כל, בחירת חברת אחסון.
אנחנו ממליצים ללקוחות שלנו, גם אם הם לא מאחסנים את האתר אצלנו, להקפיד לעבוד עם חברות אחסון איכותיות, שדואגות שהשרתים יהיו מאובטחים עם גיבוי על בסיס יומיומי ומאפשרות שיחזור מהיר במידת הצורך.
חברים, לא להתפשר בנושא הזה, גם אם זה יעלה לכם עוד כמה שקלים בחודש. תזכרו שהנזק שיכול להיגרם במידה והאתר נופל/נפרץ או כל תקלה אחרת יכול להיות עצום במידה ואין גיבוי או שאין מענה ראוי בזמן .
עוד דבר חשוב בשמירה על אבטחת האתר היא החשיבות של עדכון קבוע לגרסאות העדכניות של המערכת – כולל וורדפרס, תוספים ותבניות. אם אתם מתפעלים לעצמכם את האתר ומעדכנים אותו לבד אתם חייבים תזכורת קבועה למעבר על לוח הבקרה כדי לבדוק איזה עדכונים המערכת מציעה.
המלצה נוספת בעניין עדכוני הגרסאות והתוספים היא לעולם לא לעדכן את הכל ביחד! עשו זאת בצורה מחושבת, קחו נשימה, תנו לעצמכם כמה דקות לכל עדכון, תעברו אחד אחד ותבדקו את האתר ב Incognito (חלון גלישה בסתר) אחרי כל עדכון ותיראו ששום דבר לא השתבש ( כן, לפעמים גם זה קורה..).
המלצה חשובה ואחרונה להפעם – כמה שהיא נשמעת טרווילית – סיסמא! סיסמא! סיסמא!
סיסמא חזקה היא אחד הדברים הבסיסיים והכי חשובים בשמירה על האתר ועל כל תוכן אחר ברשת.
אנו ממליצים תחילה לבחור סיסמא שניתן לזכור. שנית, הסיסמא צריכה להיות חזקה ככל שהמערכת שמקבלת אותה יכולה. רוב המערכות יקבלו סיסמא של לפחות 8 תווים. נסו לייצר סיסמא שמורכבת ממילה אחת ארוכה או שתי מילים, בשגיאת איות שלא ניתנת למציאה מתוך מילון, יחד עם תו מיוחד, אות אחת גדולה לפחות ומספר. אם תשקיעו בזה כמה דקות המח שלכם יתחיל לייצר שמות לפחות כמו מחשבי הצבא,,,
תייצרו סיסמאות מורכבות ושונות עבור מקומות שונים (במידה ושכחתם את הסיסמה תמיד ניתן לשחזר דרך המייל איתו נרשמתם).